Menü Kapat

> Kolaboratif robot, insanla aynı mekanda etkileşimde bulunmak üzere tasarlanmış bir robot türüdür.

> Geleneksel bir robotun çalışma ortamı, genellikle koruyucu bir çitin arkasıdır ve kaynak, püskürtme, paletleme ve cilalama gibi yüksek hassasiyetli ve yüksek hızlı görevleri tamamlamak için bazı güvenlik önlemleriyle alınır. Kişisel güvenliği sağlamak için, bu tür bir robotu kullanırken, güvenlik zincirini kullanarak koruyucu çit içindeki faaliyetini kısıtlamak veya bir insan robotun içine girdiğinde robotun çalışmasını sınırlamak ve durdurmak gibi bir dizi güvenlik önlemi gereklidir.

> Ancak kolaboratif robotun çalışma yöntemi tamamen farklıdır. Kolaboratif robot, güvenlik önlemi olmadan aynı üretim hattında operasyon personeli ile birlikte çalışabilir. Sonuç olarak, bu yeni ve çığır açan çalışma modu, tam manuel ve tam otomatik üretim modları arasında bir köprü kurmuştur.

Havacılık ve Ulusal Savunma

CNC makinesiyle entegre olabilen EC Serisi işbirlikçi robotlar, gözetimsiz operasyonlar yoluyla işçilik maliyetlerii düşürür ve üretkenliği artırır. Ayrıca, havacılık ve savunma sanayilerin üretim gereksinimlerini karşılamak için farklı boyutlardaki nesneleri almak ve yerleştirmek için çeşitli uç efektörler cobot kollarıyla entegre edilebilir.

Oto Parçaları

Lazer kesim makinelerinden motor dökümhanelerine kadar EC serisi, otomotiv üretim hattının neredeyse tüm aşamalarını otomatikleştirme yeteneğine sahiptir. EC serisi işbirlikçi robotlar, mevcut üretim hatlarına yerleştirilebilir. Cobot’lar malzeme taşıma, montaj, test etme ve makine bakımı görevlerini tamamlayabilir.

Gıda ve Tarım

EC serisi; gıda paketleme, paletleme ve karmaşık toplama proseslerine kullanılabilir. İşbirliğine dayalı cobot’lar, üretim tesislerinde sağlık ve güvenlik standartlarını korumak için toz ve enkaz birikimini azaltır..

3C Endüstrisi

3C endüstrisi, yeni talepleri karşılamak için sürekli olarak piyasaya sürülen yeni ürünlerle hızlı değişen bir endüstridir. EC serisi işbirlikçi robotlar, kullanıcıların sipariş değişikliklerine hızla yanıt vermesine yardımcı olmak için kullanılır. Robot bir yandan kalitenin sürekliliğini sağlarken, diğer yandan tek bir istasyonun esnekliğini artırarak üretim hattının durmasından kaynaklanan kayıpları azaltabilir.

Ev Aletleri

EC Serisi işbirlikçi robotlar, ev aletleri ve beyaz eşya endüstrileri için uygundur. Cobot, insan gücü kullanım yoğunluğunu azaltır. Geleneksel üretim hatlarının dönüştürülmesinde yardımcı olur. Kullanıcılar, yeniden dağıtım olmadan otomasyonu aşamalı olarak gerçekleştirmek için işbirlikçi robotları tek bir istasyonunda dağıtabilir.

Metal ve Talaşlı İmalat

Metal ve işleme endüstrileri, içerdiği riskler ve yavaş üretim hızı nedeniyle işbirlikçi robotlar için uygun bir sektördür. I/O iletişimi sayesinde, işbirlikçi robotlar torna ve freze makineleri gibi işleme ekipmanlarıyla iletişim kurabilir. Robotlar mevcut insan gücünü değiştirebilir, çalışanlar için riskleri azaltabilir ve fabrika verimliliğini artırabilir.

Blog

Listede sektörünüzü bulamadınız mı?

EC serisi işbirlikçi robotların kullanım ve uygulama alanları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Hangi sektörde olursanız olun, EC serisi ile üretim hattınızın otomasyonunu yükseltebilirsiniz.

Verified by MonsterInsights